Trwa ładowanie...

Peregrynacja

Strona głównaPeregrynacja Aktualności Proboszczowie zawierzyli parafian przed peregrynacją

Proboszczowie zawierzyli parafian przed peregrynacją

Podczas spotkania formacyjnego proboszczów w koszalińskim seminarium obecna była kopia Piety Skrzatuskiej, która będzie peregrynowała po diecezji od najbliższej soboty.

Proboszczowie zawierzyli swoich parafian Matce Bożej przed rozpoczynającą się w sobotę peregrynacją. Duszpasterze, pod przewodnictwem kustosza skrzatuskiego sanktuarium ks. Wacława Grądalskiego, modlili się za różne grupy osób zamieszkujących ich parafie. Zawierzyli Matce Bożej młodzież, małżonków, osoby samotne, a także tych, którzy odeszli od wiary albo wręcz walczą z Kościołem.

W czasie spotkania w seminarium został także zaprezentowany hymn peregrynacji.

Msza św. inaugurująca peregrynację, która odbywać się będzie przez najbliższe 3 lata, zostanie odprawiona w sobotę 26 listopada o 12.00 w bazylice skrzatuskiej. Będzie jej przewodniczył bp Edward Dajczak. Eucharystia będzie transmitowana przez "Dobre Media".

Relacja Radia Plus oraz fotogaleria Gościa Niedzielnego